Divadelná monodráma Mengeleho dievča v Spišskej Belej

Divadelná monodráma prinesie skutočný príbeh mladej ženy, ktorá prežila štyri koncentračné tábory. Bola jednou z väzenkýň v Osvienčime, ktorá sa musela podrobiť pseudolekárskym pokusom.

Spomienky Violy Stern Fischerovej, ktoré do románovej podoby spracovala Veronika Homolová Tóthová ožijú v kinosále mesta Spišská Belá už v sobotu 21. mája 2022 o 19:00 v podaní herečky Divadla RAMAGU.

Vstupné na osobu: 10 €

Rezervácie lístkov môžete uskutočniť SMS správou na telefónnom čísle 0915 155 900.

V prípade potreby sme Vám k dispozícii aj telefonicky v pracovných dňoch od 7:30 do 15:30.

Mladé dievča, Viola, žije v Lučenci svoj život plný nádejí a životnej energie v čase, keď všetko zničí vojna. Rodinné puto, nádej na lásku, túžbu po vzdelaní a radosti každodenného života sa stávajú už iba spomienkami, ktoré nahradí holý boj o život. Hneď pri príchode do Osvienčimu ju Josef Mengele vyberie do skupiny väzenkýň, na ktorých budú nacistickí lekári vykonávať pokusy.

V hlavnej úlohe: Simona Marhefková, herečka Divadla RAMAGU

RAMAGU, o. z. je profesionálne regionálne zoskupenie pôsobiace na poli kultúry v regióne Pienin a Zamaguria. Od svojho vzniku (2009) vytvorilo v regióne nezávislé divadlo, ktoré má na konte desiatky premiér a stovky repríz. Od roku 2018 prevádzkuje kultúrne centrum RAMAGU ATELIÉR so sídlom v Spišskej Starej Vsi a od roku 2012 vydáva nezávislý regionálny mesačník Zamagurské noviny.

https://www.ramagu.sk/

Inscenáciu Vám prináša vzdelávacie centrum Pôjd, zriadené občianskym združením Expression o.z. s podporou mesta Spišská Belá.

Zdroj: https://spisskabela.sk