Destináciu Tatry-Spiš-Pieniny sa oplatí navštíviť

S postupným uvoľňovaním opatrení sa prebúdza nielen spoločenský život, ale aj ten kultúrny. Súmerne s ním opäť ožíva cestovný ruch. Región oblastnej organizácie Tatry-Spiš-Pieniny patrí medzi populárne v rámci Prešovského kraja, preto evidujeme návštevnosť turistov i záujem o historické pamiatky. Pre návštevníkov sú za priebežne aktualizovaných odporúčaných hygienických zásad otvorené všetky múzeá a turistické atrakcie.

 

Kežmarok a okolie

 • Kežmarský hrad a jeho expozície, ako aj múzeum meštianskej kultúry sú otvorené v plnom rozsahu. Na nádvorí kežmarského hradu sa v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Kežmarku pripravujú na letné obdobie divadelné predstavenia a menšie koncerty.
 • Prehliadky kostolov v Kežmarku (Nový evanjelický kostol, Drevený artikulárny kostol – UNESCO) prebiehajú v obmedzenom režime. Otváracie hodiny sú rovnaké ako vlani, usmernený je len počet a odstupy návštevníkov. Na prehliadku je potrebné sa prihlásiť vopred telefonicky alebo emailom.
 • SNG Kaštieľ Strážky je otvorený pre verejnosť. Vstup do expozície je možný v polhodinových intervaloch. Návštevníkom sú namiesto lektora k dispozícii texty, ktoré približujú históriu kaštieľa.
 • Boutique Hotel Hviezdoslav pripravuje na hotelovej terase obľúbené aktivity – v júni sa môžu deti tešiť na Palacinkovanie, v júli dospelí na akciu 50 odtieňov ružového vína v kombinácii s hudobným vystúpením.
 • Hotel Club je otvorený, pričom pre svojich návštevníkov ponúka výhodný pobytový balík (2, 3, 4 alebo 5 nocí).

 

Levoča a okolie

 • Expozície SNM – Spišského múzea v Levoči sú otvorené denne od 9.00 do 17.00 hod. Dňa 5. 7. 2020 o 15:00 hod. sa v sídelnej budove SNM-SML uskutoční prednáška a zároveň kultúrna pripomienka púte na Mariánsku horu s názvom ,,Pod Levočskú huru“.
 • Spišský hrad je možné navštíviť v tradičných otváracích hodinách počas celého týždňa od 9:00 do 19:00 hod. Kultúrny program turistickej sezóny sa na Spišskom hrade bude niesť v troch častiach: Hudba z hradu – netradičné spojenia hudobných telies a hradnej architektúry, Divadelné piatky – divadelné predstavenia v netradičnom prostredí a Tajomné noci na hrade.
 • Bazilika sv. Jakuba má upravené otváracie hodiny pre vstup na prehliadky. Prehliadky je možné absolvovať od pondelka do soboty. Lístky sa predávajú cez okno a maximálny počet návštevníkov na prehliadke je 15. Verejnosti je sprístupnená veža Baziliky sv. Jakuba.
 • Hanička pod Spišským hradom vyštartuje to ďalšej sezóny 4.7.2020. Tradičný vláčik vyrazí na svoju štvrtú sezónu.
 • Informačná kancelária mesta Levoča je otvorená denne od 9.00 do 17.00 hod. a pre turistov ponúka aj možnosť zapožičania si bicyklov.
 • Resort Levočská Dolina je otvorený a ponúka široké možnosti pre svojich návštevníkov. Okrem ubytovania a reštaurácie je k dispozícii wellness centrum,  rybník určený na lov rýb,  požičovňa horských bicyklov a e-bikov. Biokúpalisko je zatvorené.

 

Bachledova dolina

 • Stredisko BACHLEDKA Ski & Sun je otvorené. Stredisko ponúka svojim návštevníkom široké možnosti trávenia voľného času. Navštíviť môžete hlavnú atrakciu, ktorou je Chodník korunami stromov. Rodiny s deťmi ocenia bobovú dráhu, náučný chodník, trampolíny, detské ihriská a mnoho ďalšieho.

 

Červený Kláštor, Pieniny

 • Splav Dunajca na pltiach a raftoch je v prevádzke. Nástup je možný na pltnici pri penzióne Pltník, alebo pri obci Majere. Pri splave je potrebné dodržiavať predpísané hygienické nariadenia.
 • Múzeum Červený Kláštor je v prevádzke od pondelka do nedele.
 • KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka sú otvorené pre všetkých (aj pre samoplatcov), pričom prevádzka prebieha v sprísnenom režime na základe odporúčaní a nariadení štátnych orgánov. Návštevníci môžu využívať ďalšie služby aj bez nutnosti ubytovania ako sú reštauračné služby či absolvovanie liečebných a relaxačných procedúr.

 

Obec Vrbov

 • Thermal park Vrbov je aktuálne zatvorený. Kúpalisko sa pripravuje na otvorenie v súlade s nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.

 

Príroda a výhľady v destinácii Tatry-Spiš-Pieniny lákajú všetkých milovníkov prírody i fotografov. Značené cyklistické trasy sú vhodné pre rodiny s deťmi aj pre náročných cyklistov. Destinácia Tatry-Spiš-Pieniny predstavuje bezpečné mesto, so vzácnymi historickými pamiatkami a peknou prírodou, ktoré je pripravené na letnú turistickú sezónu a ktoré sa oplatí navštíviť.