Degustácia sherry a brandy vinárstva Lustau

Boutique Hotel Hviezdoslav a Reming pozývajú milovníkov vína na Degustáciu sherry vín (4 pozície) a brandy (3) svetoznámeho vinárstva Lustau.

VSTUPNÉ: 35,00 €/os. (zahŕňa vzorky sherry a brandy, tapas)

Hudobný hosť: gitarové Duo FARSA

Lustau je najoceňovanejších sherry vinárstvom na svete. História firmy siaha až do roku 1896, kedy sa jej zakladateľ Jose Ruiz-Berdejo venoval miešaniu a zreniu sherry, ktoré následne predával do väčších vinárstiev. Po presťahovaní vinárstva do Santiaga (časť mesta Jerez de la Frontera – hlavné mesto sherry) v roku 1940, bola spoločnosť pripravená zaradiť sa do najvyššej rady sherry exportérov. V 80tych rokoch sa Lustau stalo najinovatívnejším vinárstvom v Jereze, spájaným s kvalitou a prestížou. V 90tych rokoch posilnilo svoju pozíciu a kvalitu výroby kúpou

Montegilillo vinohradov v Carrascal a Cruces v Chipiona (obe v oblastí známej ako Jerez Superior).
Filozofia vinárstva Lustau stále zostáva rovnaká, snaha o dosiahnutie najvyššej kvality za účelom ponúknuť svojim zákazníkom čo najširšiu a najkvalitnejšiu ponuku sherry.

V posledných rokoch získalo Lustau viaceré prestížne ocenenia, od roku 2014 až po dnes a to bol titul NAJLEPŠIE SHERRY VINÁRSTVO NA SVETE (International Wine & Spirit Competition),. Lustau je najoceňovanejšie vinárstvo v Španielsku (nie len spomedzi sherry výrobcov)!

Príbeh a umenie tohto vinárstva budete môcť lepšie spoznať na riadenej ochutnávke vín, ktorou Vás bude sprevádzať samotný zástupca tohto ikonického vinárstva Carlos NARBONA.

Spolu prechutnáme 4 pozície sherry vína ( od suchého až po najsladšie), ktoré boli hodnotené Robertom Parkerom v rozmedzí od 92 do 96 bodov a tri pozície brandy z Lustau vinársta, ktoré dozrievajú v sudoch po sherry v trvaní od 5 do 15 rokov.

lustau