Cyklistické preteky OKOLO SLOVENSKA

OKOLO SLOVENSKA – prológ v Levoči 7. júna 2017

Po 60+1. raz odštartujú 7. júna 2017 úvodným prológom v Levoči naše najvýznamnejšie cyklistické preteky Okolo Slovenska. Viac UCI bodov, vyššie prize money aj kvalitnejšie tímy, to všetko so sebou prinesie tento ročník podujatia aj vďaka ich posunu do vyššej kategórie UCI 2.1.Okrem skvelého športového zážitku je pre obyvateľov mesta pripravený aj bohatý kultúrny program.

Tohtoročné etapové mestá spája téma slobodných kráľovských miest. Odštartujú druhú júnovú stredu slávnostným predstavením tímov a nasledujúcim večerným prológom historickými ulicami nášho mesta. V ňom si pretekári rozdelia štartovnú pozíciu a dresy do ďalšej etapy. Hneď na druhý deň odprevadíme cyklistov na 212 km dlhú a náročnú etapu, vedúcu cez naše veľhory. Až sedem vrchárskych prémií a dve rýchlostné čaká na cyklistov na trati medzi Levočou, Štrbským Plesom, Čertovicou, Breznom a cieľom v Banskej Bystrici. Celkovo počas štyroch dní cyklisti z rôznych krajín Európy i zo zámoria absolvujú vyše 762 kilometrov, popasujú sa so 14 vrchárskymi a 11 rýchlostnými prémiami a rozdelia si spolu 738 bodov UCI. Okrem Levoče a Banskej Bystrice bude ďalšou zastávkou Nitra. Preteky vyvrcholia 11. júna v najstaršom slovenskom slobodnom kráľovskom meste, v Trnave. „Po minuloročnej téme kúpeľných miest ideme tento rok v téme starých historických centier. Levoča je cyklistickým mestom a dlho sa už skloňuje v plánoch našich zastávok. Preto som veľmi rád, že môžeme tento rok odštartovať práve tu,“ približuje filozofiu tohto ročníka Peter Privara, generálny riaditeľ podujatia.

„Je to pre naše mesto výzva i pocta pripraviť podujatie tak, aby boli spokojní samotní pretekári s ich tímami, diváci pri televíznych obrazovkách a v neposlednom rade aj bezprostrední diváci priamo na podujatí.“, dodáva primátor Levoče, Milan Majerský.

V cieľových mestách bude preteky sprevádzať bohatý program pre širokú verejnosť. Akrobatické kúsky na bicykli predvedú bronzoví medailisti z MS v sálovej cyklistike Nicole Frýbortová a Yannick Martens, adrenalín vám vystúpi pri pohľade na obratnosť majstra sveta v cyklotriale Jána Kočiša a náladu zdvihne koncert skupiny Hudba z Marsu. Program vyvrcholí tombolou o hodnotné ceny.

Katarína Ďurková, PR manažér SZC

Viac informácií ako aj avizované dopravné obmedzenia nájdete na http://www.levoca.sk/

okolo-slovenska17