ČAROVNÝ MIKULÁŠ V KEŽMARKU

Čarovný Mikuláš so svojou veselou družinou zavíta do Kežmarku

V piatok 4. decembra 2020 o 16.00 h bude veľká sála Mestského kultúrneho strediska v Kežmarku patriť najmenším. Čarovný Mikuláš spolu so svojou družinou, anjelom Gabrielom, čertom Eliášom a vianočným škriatkom Pukom, sa už tešia na všetky poslušné deti a odmenia každý jeden dobrý skutok.

45-minútové vystúpenie, v ktorom anjel Gabriel hľadá deti, ktoré urobili v dnešný deň dobrý skutok. Čert Eliáš a vianočný škriatok Puk si myslia, že anjel sa stratil, a preto sv. Mikuláš nebude mať ako po minulé roky svojho verného pomocníka pri rozdávaní darčekov.

Strhne sa hádka o to, kto má väčšie právo byť pravou rukou Mikuláša. Rozhodovať o tom budú deti, pretože Puk a čert Eliáš vyhlásia súťaž, kto viac zaujme svojím umením. Je to napínavý súboj, keďže čert Eliáš je známy kúzelník a ohňový mág a škriatok Puk je známy akrobat a žonglér.

Pravá ruka Mikuláša anjel Gabriel sa nakoniec sám objaví na pódiu a spoločne s deťmi so zatajeným dychom bude sledovať finále medzi Eliášom a Pukom. Ako to celé nakoniec dopadne sa dozviete už čoskoro, keď k vám zavíta Čarovný Mikuláš z Divadelného Sveta aj so svojou družinou. Nezabudnuteľnú mikulášsku atmosféru dotvára hudobný sprievod v podaní klaviristu Antona Fuchsa, člena filharmónie v Banskej Bystrici.

Ak niekto v piatok 4. decembra osobne nestihnete podujatie Čarovný Mikuláš v priestoroch Mestského kultúrneho strediska, bude mať možnosť si ho pozrieť v nedeľu 6. decembra o 16.00 h zo záznamu vo vysielaní Kežmarskej televízie a v ten istý deň od 17.00 h sa Mikuláš vyberie aj na okružnú jazdu mestom. Z okien či balkónov svojich domovov, alebo priamo v uliciach Kežmarku ho obyvatelia mesta uvidia na Mikulášskej trase, ktorá povedie zo Starého trhu na Hlavné námestie, Hradné námestie a potom cez Severnú, Garbiarsku, Záhradnú, Kravavé pole, Obrancov mieru, Tvarožniansku, Trhovište a Hradskú cestu späť na Starý trh.

Vstupné na podujatie je 3 eurá, lístky v predpredaji kúpite v Mestskom kultúrnom stredisku na Starom trhu 47, v Kežmarskej informačnej agentúre na Hlavnom námestí 64 alebo online na www.mskskezmarok.sk. Na základe aktuálnych opatrení je povolený predaj vstupeniek len do polovice kapacity sály (150 miest). Diváci sú povinní mať po celý čas prekryté horné dýchacie cesty rúškom a pred vstupom do sály si dezinfikovať ruky. Priestor veľkej sály bude čistený germicídnym žiaričom.

Čarovný Mikuláš spolu so svojou družinou, anjelom Gabrielom, čertom Eliášom a vianočným škriatkom Pukom, sa už tešia na všetky poslušné deti a odmenia každý jeden dobrý skutok.

Vstupné: 3 €

Online predpredaj vstupeniek: https://bit.ly/398ZGKC

Na základe aktuálnych opatrení je povolený predaj vstupeniek len do polovice kapacity sály (150 miest). Diváci sú povinní mať po celý čas prekryté horné dýchacie cesty rúškom a pred vstupom do sály si dezinfikovať ruky.