Bežecké trate LEVOČA NORDIC CENTRUM

V areáli počas zimnej sezóny 2017/ 2018 sú upravované tri okruhy a centrálny štadión rozmeroch 70 x 30 metrov. Bežecké okruhy majú šírku 6 až 10 metrov. S dôvodu výraznej rekonštrukcie a modernizácie areálu v rokoch 2017 a 2018 sú okruhy značené dočasným značením.

V priebehu roka 2018 plánujeme bežecké okruhy rozšíriť a vybudovať 5 km okruh a na všetky okruhy získať certifikáciu FIS, ktorá nám zaručí organizovať preteky Slovenského pohára a M- SR v behu na lyžiach. 2.5 km okruh je projektovaný aj s umelým osvetlením. Do budúcna plánujeme pri zakúpení ratraku upravovať Levočskú lyžiarsku magistrálu v dĺžke 30- 40 km, ktorá bude viesť po hrebeni Levočských vrchoch a povedie aj cez bývalý vojenský výcvikový priestor Javorina.

Všetky okruhy sú upravované na klasickú a voľnú techniku.

Aktuálne informácie nájdete na www.bezkar.sk

Viac informácií nájdete na https://lnc.sk/ a na Facebooku TU

LEVOČA NORDIC CENTRUM je občianskym združením, ktoré si kladie za hlavný cieľ výstavbu športového areálu, ktorý bude spĺňať národný význam v rámci strediska prípravy mládeže v behu na lyžiach, ako aj športoviska pre zdravotne postihnutých športovcov a širokú verejnosť.
Primárne je naša pozornosť momentálne zameraná na lokalitu Krúžok v katastri mesta Levoča, medzi obcami Uloža a Vyšné Repaše, kde už po niekoľko sezón zabezpečujeme údržbu a úpravu lyžiarskych bežeckých tratí.

Levoca-nordic-centrum