Bábkové divadlo na Kežmarskom hrade

Čert Kolofón má neľahkú úlohu. Musí pozháňať tri kocky droždia

Tri kocky droždia je názov dobrodružnej marionetovej komédie pre deti i dospelých bytčianskeho bábkového divadla Morgonrock, ktorá je inšpirovaná nedávnou koronakrízou. Autor a bábkoherec Peter Gärtner netradičnú rozprávku kežmarským divákom zahrá v nedeľu 28. júna 2020 o 16.00 h na nádvorí Kežmarského hradu.

Ľudia nebrali ohľad na prírodu a zvieratá. Znečistili celý svet, vyrúbali lesy a za trest prišiel zlý čarodejník Koroňák. Pohybuje sa nebadane pomedzi ľudí, prináša skazu, ekonomickú depresiu a zasieva choroby. Nikto sa mu neodváži postaviť zoči-voči, všetci zaliezli hlboko do svojich brlohov.

Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli. Čo je lepšie, ako celý deň v posteli vylihovať? Avšak netrvá dlho a aj u nich doma sa minie posledné droždie. Jeho žena Ježibaba ho pošle do sveta, aby priniesol aspoň tri kocky droždia, pretože ich malý syn Kolofón junior nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia nebudú.

Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu cez vyprahnuté a ubiedené krajiny, kde ľudia prosia o pomoc a kde všetci vkladajú nádej do hrdinu, ktorý by im doniesol radu od deda Vševeda. Kolofón na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta a bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!

Predstavenie má 45 minút a je vhodné pre deti od 3 rokov. Vstupné je 3 eurá, predpredaj: Mestské kultúrne stredisko, Starý trh 47, Kežmarok; Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, Kežmarok; www.mskskezmarok.sk. V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa predstavenie uskutoční vo veľkej sále MsKS na Starom trhu 46.

Zdroj: www.mskskezmarok.sk/