6. ročník multižánrového hudobného festivalu v Spišskej Belej sa blíži

Na multižánrovom festivale Fest Fajný Fest – Hysteri fest sa v sobotu 15. septembra v budove bývalej kolkárne v Spišskej Belej predstavia okrem siedmich slovenských aj tri zahraničné kapely. Celkovo bude prezentovaných 10 hudobných štýlov na dvoch pódiách.

Na hudobnom festivale vystúpi funkčný veterán slovenského hip-hopu, člen legendárnych Trosiek, slovenský rapper, DJ, hudobný producent a moderátor VEC alias Branči Kováč, a to v špeciálnom prevedení s parťákom ŠKRUPOm. Hudobný fenomén pochádzajúci zo Zlatých Moraviec – VEC – je na hudobnej scéne už štvrťstoročie.

Máte radi priekopníka rock and rollu Elvisa? On síce nedôjde… no z Martina príde veselá banda skutočne kvalitných hudobníkov, ktorí si hovoria MR. TEDDY AND THE SIDEKICKS. Je to jedna z mála kapiel na Slovensku hrajúca autentickú najrannejšiu formu rock and rollu označovanú rockabilly.

V tanečnom rytme sa bude niesť aj obľúbené ska poľskej kapely SKA PETARDA, ktorá pricestuje z Krakova. Hudobný žáner ska je považovaný za predchodcu rocksteady a reggae hudby. Má typický kolísavý rytmus, je však rýchlejšie ako reggae a často sa mieša s punkom či jazzom.

K zahraničným interpretom, ktorí na festivale vystúpia, patrí aj maďarský INDEED z Budapešti. Alternatívny rock pod názvom gunge je hudobný štýl, ktorý bude znieť z ich nástrojov. Grunge – občas nazývaný aj Seattle soud, preslávila koncom 80. rokov minulého storočia napr. kapela Soundgarden.

Ďalšou poľskou kapelou, ktorá sa na festivale predstaví, je hardcore banda WORLD HISTERY Xozvláštnená ženským vokálom.

Miestnu hudobnú scénu bude reprezentovať popradský DIKTÄT, ktorý spája punk rock a heavy metal v hudobnom žánri crust. Z Vysokých Tatier prídu zahrať alternatívny STROJ MIMO ZDROJ a rockovú scénu zastane kežmarský SCREEN. Účastníci festivalu si budú môcť vypočuť aj kežmarský metal v podobe kapely WOLFAGE a ľubovniansky punk v podobe kapely RAM PAM PANČ.

Fest Fajný Fest sa začína v sobotu 15. septembra o 16.00 hod. a vstupné je len 5 eur. Organizátori už tradične pripravujú v rámci festivalu aj rôzne sprievodné akcie.

Zdroj: https://spisskabela.sk/