26. GORALSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI

11.- 14. 8. 2022

FOLKLÓRNY ZÁŽITOK S MAGICKÝM VÝHĽADOM vo výške 1200 metrov nad morom.

Zažite nevšedný zážitok na veľkolepých Goralských folklórnych slávnostiach v Ždiari ! Na novom a unikátnom mieste – v stredisku Bachledka Ski & Sun vás čaká jedinečná atmosféra, ktorá dodáva tomuto výnimočnému podujatiu neopakovateľný charakter. Čarovný rodinný výlet na Chodník korunami stromov v kombinácií s nevšedným kultúrnym zážitkom je určený pre malých aj veľkých.

Tešiť sa môžete na fantastický program. Na pódiu s magickým pozadím vrcholov Belianskych Tatier sa predstaví Marián Čekovský s kapelou. Zo sláčikov Cimbal Brothers a hlasu Juraja Baču zaznejú hity Karola Duchoňa. V programe sa predstavia miestne goralské, ale aj zahraničné  súbory, ba aj známy Poddukelský umelecký ľudový súbor PUĽS, či speváčka Veronika Rabada.

Azda najväčším lákadlom podujatia bude vystúpenie Malých a Veľkých Kandráčovcov.

NEZABUDLO SA ANI NA DETI

Pre tie si organizátori pripravili naozaj zaujímavý program. Zahrajko zo Spievankova, Dúhalka, Sranda Banda, Hanička a Murko, či Tárajko a Popletajka. Títo všetci za deťmi do Bachledky prídu a sľúbili, že do svojho programu zakomponujú aj folklórnu tematiku.

REMESELNÉ DEDIČSTVO GORALOV A STAVBA SOCHY ZO SLAMY

Tešiť sa môžete aj na remeselné trhy a zaujímavé workshopy. Návštevníkom sa prídu predstaviť  domáci ždiarski goralskí remeselníci, ktorí takto po prvýkrát predstavia ľuďom svoju zručnosť a rodinné dedičstvo. Diváci sa budú môcť spoločne s nimi zapojiť do stavby slamenej sochy Gorala, ktorá dosiahne výšku až 4,5 metra.

Na podujatí natrafíte aj na živé zvieratá, ukážky spracovania a výroby syrov, bryndze a mnoho iných zaujímavých aktivít pre celu rodinu.

Originálna goralská hudba, tance, spevy, goralské tradície, remeslá, súťaže a veľa ďalších zážitkov vás čaká od 11. do 14. augusta 2022  v Ždiari v stredisku Bachledka Ski &Sun.

Lístky si môžete zakúpiť na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/goralske-folklorne-slavnosti/

*viac info sa dozviete na https://bachledka.sk/goralske-folklorne-slavnosti

Spracovala:
Gabriela Bodnárová
Zdroj: www.bachledka.sk

„Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky“. Za podporu ďakujeme.