Félixova cesta – expedícia za šťastím.

Dejiskom hry je kráľovské mesto Levoča. Pred mnohými rokmi sa tu stratila veľmi vzácna koruna, ktorá sa nikdy nenašla. Preto pozývame všetkých nadšencov pokladoviek, milovníkov spoločenských hier, geocachingu a únikových miestností, aby nám pomohli odhaliť jej tajomstvo.

Na dobrodruhov čaká v hradobnom systéme mesta Levoče 11 herných stanovíšť a množstvo šifier a hádaniek. Hra má jedinečnú podobu – Félix Kulpán si pre hľadačov pokladu pripravil zvitok so stieracím povrchom, ktorý mizne priamo pred očami a odkrýva samotný príbeh koruny a úlohy pre pátračov. Hra ponúka skvelú zábavu pre dvoch až piatich hráčov alebo rodinné tímy. Trvá  približne štyri hodiny. Postupné odkrývanie príbehu vzbudzuje zvedavosť a poháňa tím k spoločnému objavovaniu nielen pokladu, ale aj samotného mesta.

Mestská hra je projektom skupiny občianskych aktivistov, ktorí sa snažia o zvyšovanie atraktivity mesta Levoča a rozširovanie jeho ponuky pre rodiny. Vznikla ako doplnok podujatia Deň rodiny v Levoči, ktoré sa tu pod hlavičkou nezávislej iniciatívy organizuje už tri roky. Môžete si ju zakúpiť aj v informačnom centre v Levoči ( Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, tel.: +421 53 451 37 63).

Hra má vlastný web:www.felixovacesta.sk a FB stránku https://www.facebook.com/Felixovacesta/.